Vinüülplaadi kuvand

Mõtisklused vinüülplaatidest ja analooghelist said teatava struktuuri alusel paberile kantud. Kirjutis loeti õnnestunuks ja bakalaureuse kraadi vääriliseks, kuigi  nähti ka mitmeid akadeemilisi ja vormistuslikke puudusi. Nii juhendaja Tõnis Kahu kui ka retsensent Berk Vaher innustasid mind neil teemadel edasi mõtlema ja kirjutama. Ühel või teisel moel kavatsen seda kindlasti ka teha!

Mõtete ja ideedega on mõnus flirtida, sest kunagi ei tea millal mõni neist ootamatult süttib ja eesseisvat teerada näitab. Siiski ei ole töös käsitletud ideed mõeldud kedagi valgustama, pigem soovisin puudutada küsimusi, mis avaksid veelgi rohkem küsimusi, et seeläbi avardada  ühte väikest osa muusikamaailmast, mida endaga juhtumisi kaasas kannan.

Kohe riputan töö ka siinsesse blogisse lugemiseks ülesse, kuid enne tahaksin veel märkida, et Karl Marxi ja Theodor Adorno tekstidega tegelemine tekitas minus õõvastust ja ma ei poolda nende teooriaid. Kõige ülejäänuga jäin siiski enam-vähem rahule.

Kommentaarid ja konstruktiivne kriitika on oodatud. Kirjutist saab luged siit: Vinüülplaadi kuvand

 

 

Raadioreklaamid ajakirjale ”Kitarr”

Kitarr on maailma kõige populaarseim muusikainstrument, seega oli ainult aja küsimus, et millal ka Eestis hakkab ilmuma üks korralik kitarriajakiri. Ajakirja ”Kitarr” teine number on mõnusalt sisukas ja seda ka neile, kes ise pilli ei mängi. Iga instrumendi taga peitub ju inimene ja enamjaolt huvitavat laadi – aga eks te ise loete, kui tahtmine peaks tekkima.

Meie ülesandeks oli seekord toota mõned raadioreklaamid. Neid mis eetrisse läksid saab kuulata SIIT

Lühikokkuvõte Minimoogi ajaloost 1970ndad

Tame Impala – Innerspeaker

Väga kaua pole kõrv sellisel moel lustinud. Kaks vinüüli, üks album. Muusika mahuks ju ka ühele plaadile aga ei, helikvaliteedi puhul ei tee see bänd kompromisse, mõnusalt „laia joonega” lõigatud. Mis teeb siis selle albumi niivõrd eriliseks? Sellist helikeelt oleksin justkui varemgi kuulnud, isegi plaadi kujundus tundub kuidagi tuttav. See on muinasjutt, legend mis leiab aset täna, mitte eile, sest sellist bändi ja veel niivõrd noorte liikmetega justkui ei tohikski olemas olla. Olen harjunud mõtlema, et psühhedeelse roki romantikat peab otsima minevikust. Siiski see nii ei ole,  plaadifirma Modular on Austraaliast toonud meieni Tame Impala, ajatut heli pakkuva koosluse, mis sõidab kõige paremas mõttes otse Sinust läbi.

Kümme punkti kümnest.


Muusika presidentidele

Presidendikandidaatide debati teeb meie jaoks eriti huvitavaks fakt, et tegime saate jaoks muusika. Vägev, oleme sõiduvees. Kui vajad ka enda projekti jaoks muusikat, siis võta kindlasti ühendust ja küsi pakkumist. Saate kordust on võimalik vaadata SIIT.

 

Heli ja tekst

Alustasime loovlahenduste pakkumist nii heli kui ka teksti vallas. Täpsema ülevaate saamiseks on meie kodulehe menüüs leidnud endale koha sõna Stuudio, millele liikudes tekib kaks uut alajaotust. Nendeks on A: PORTFOLIO ja B: TEENUSED JA HINNAKIRI. Tänud tähelepanu eest.

Suvised tegemised

Viimasel ajal oleme nokitsenud peamiselt stuudios. Testinud muusikaprogramme ja helikaarte. Harjutanud nii klahvidega pille kui ka keeltega instrumente. Lihvinud võtteid erinevatel löökriistadel ning lasknud häältel kõlada. Värskendav on näha, et meie tegemiste tsentris on liikumas mõned uued ja andekad isikud.

Kõige selle taustaks on keerlenud tihti musta värvi ketas. On tulnud ette teadlikku kuulamist, näiteks Radioheadi uus album ”The King of Limbs” kõlab vinüüli peal võrratult. Samas mõnikord on vaja ka lõõgastuda, lasta mõtetel rännata omasoodu ning haakida ennast helidesse ainult hetketi. Selleks sobib kõige paremini mõni vana ja tuttav plaat, mis juba sisse kulunud, saanud loomulikuks osaks sisemise kõlapildiga. Üks selline on näiteks 1969 aastal plaadifirma Buddah alt ilmunud ja Kanada pop rock bändi  Motherlode poolt valmis meisterdatud album, nimega ”When I Die”.

Teadaanne

Head sõbrad. Otsustasime, et kauplus pannakse määramata ajaks pausile. Kas, kuidas ja kus me jätkame, seda näitab aeg. Kindel on, et üks oluline osa “Vinüüli“ loost on nüüd läbi. Täname teid kõiki, et seda aega meiega jagasite. Lõpetuseks vahva lühifilm nimega “Vinyl`s Attack“, autoriks Nicolas Lesaffre.

Oleme ajutiselt suletud

Juhtus nii, et poodi astus härrasmees Venemaalt ja ostis kõik plaadid ära. Tellis auto, palkas ühe transamehe ja nüüd ongi selline seis, et vinüülipoel ei ole enam ühtegi vinüüli. Kuna uus kaubavalik, mis asub Eestist küllaltki kaugel, on alles koostamisel, siis on pood ajutiselt suletud.

Hulgimüük

Head Uut Aastat !!!

Teen poes uue kauba jaoks ruumi. Pakkumisel on:

500 mõttetut plaati – 1500 eek (96 eur) – eripakkumine disaineritele.
1000 plaati – hind: 6000 eek (384 eur)
2000 plaati – hind: 10 000 eek (639 eur)
3000 plaati – hind: 13 000 eek (831 eur)
4000 plaati – hind: 15 000 eek (959 eur)

Stiilivalik: Rock, Pop, Indie, Funk, Soul, Blues, Jazz, Disco, Experimental, Electronic, Classical Music, House, Soundtracks, Drum and bass jne jne. On ka nõuka estraadi ja täiesti kasutut Rootsi jura (vaata: eripakkumine disaineritele).

Ostuhuvilistega suhtleks meili või telefoni teel. Muidugi olete oodatud ka poodi, siis on pilt kohe selgem ja saab lihtsamalt rääkida.