loits-gatefold-12-inch-lp-must-album

Tänasel saatuslikul päeval, toob Vinüül teieni mõned uued plaadid otse Prantsusmaa plaadivabrikutest. Nimelt kolm uut  reliisi bändilt nimega LOITS ,mis pole sugugi mingi uus leid ega nähtus Eesti metal-scene’is. Bänd on tegutsenud hoolimata arvukatest tagasilöökidest juba 1996. aastast ning uhkelt marssinud mööda valitud radu, mida ilmestavad nüüdseks ilmunud kolm 7” vinüülplaati, kaks täispikka CD-albumit ning mpg-formaadis live-video. Nüüd siis toovad nad meieni kolm vinüülplaati.

LOITS “Must album” Gatefold 12″ LP

Must ja raske 180g 12-tolline vinüül on pakitud voldikkaante vahele. Plaadi erilisust rõhutavad kuldsed kirjad, pildiraamid ja ornamendid. Neid jätkub ka neljalehelisele vahelehele, millelt leiate eesti- ja inglisekeelsed laulusõnad ning parajal määral seni avaldamata pilte. Tavaversioon “Musta albumi” vinüülist on piiratud 700 eksemplariga.

LOITS “Must Album / Mustad laulud” 2x 12″ LP

Antud väljaande puhul on tegemist tõeliselt luksusliku kamraadiversiooniga. Lisaks “Musta albumi” 180-grammisele mustale 12-tollisele vinüülile on komplektis ka eraldi must 180-grammine 12-tolline ja neljalooline vinüülversioon “Mustadest lauludest”. Voldikkaante vahelt leiate aga järgmise üllatuse, milleks on 24-leheküljeline LP-suuruses raamat. Taas kord ilmestava seda kullavärvi kirjad, pildiraamid ja ornamendid. Lisaks leiate sellest kenast raamatust suurel hulgal seni avaldamata Loitsu fotosid ja üsna kavalalt loonumbritega sünkrooni viidud sündmustejada meie väikese kuid armsa riigi ajaloost. Tiraaz piiratud 300 käsitsi nummerdatud eksemplarile.

LOITS “Midagi ei kahetse” 12″ Picture Disc

Tegemist on siis 12 tollise pildiga vinüüliga, mis sisaldab endas kaheksat lugu (pluss üks boonus träkk). Plaat peaks olema esimene omanäoline Eestis, teadaolevalt pole enne picture disc’i reliisitud. Plaat ise on samuti pakitud paksude sisekaante vahele, millel ilutsevad ka laulusõnad.


Riigikogu liige ja ajaloolane Mart Laar räägib bändist nii:

“Ma ei kavatse üldse varjata, et ansambel Loits mulle meeldib  selline räme raske rock klapib ja on mulle üldse vastuvõetav. See, et nii Loits kui teised rahvus-ürg-rocki viljelevad mehed on vastuvoolu ujudes üsna kaugele jõudnud, teeb rõõmu. Minu autos on Loits plaadikogus igal juhul kindlalt sees – ehe Eesti muusika ja äratab isegi surnud üles. Magama jääda ka ei lase.”

Eesti pungi sünonüüm Villu Tamme võrdleb Loitsu pungiga:

“Neil on reeglina hea lihtne muusika, peaaegu nagu punk, ainult korralikumalt mängitud. On itsitama ajanud, kuidas nad esitavad südamlikku sõnumit sünnimaast ja kodust läbi hullunud rögina, umbes nagu kohutav karvane metsakoll laulaks. Ma kutsungi seda kollimuusikaks, kui nõnda lauldakse. Aga see on muidugi stiilinõue, eks paljud punkbändidki kasutavad samasugust röginvokaali rahu- ja õnnesõnumi edastamiseks.


Kõik kolm plaati on meil poes saadaval ning ootavad juba eilsest uut omanikku!