Fleetwood Mac. Briti-Ameerika rokk bänd mis moodustati 1967.aastal. Nende koosseis on pidevalt muutunud ning nende kuulsus lainetanud nagu matemaatika tunnist tuttav kõverik x-y skaalal. Bändi algkooseisust on praeguseks järgi ainult nimitrummar Mike Fleetwood. Nende üks edukaim periood oli 1960ndate lõpul, kui toimus briti bluusi buum. Peter Green, kitarrist, oli see mees kes viis nad edu tippu oma mahlaste bluusikäikudega. Teine  periood oli 1975-1987 aastatel, kui nad olid rohkem popmuusikale orienteerunud. Siis tegid bändis kaasa Christine McVie, Lindsey Buckingham ja Steve Nicks, kellel kõigil on ka väga mainekad soolokarjäärid, kuid siiski on nad kõige rohkem tuntud oma osalusega bändis. Enne 75’ndaid oli neid 4 aastat suhteliselt tagasihoidlik faas kui bändis tegi kaasa Bob Welch. Ka peale 90ndate algust on nende bänd saanud vähese tähelepanu osaliseks. Koosseis muutus palju ning hiljuti lahkus ka Christine McVie.

Praegune koosseis:

  • Stevie Nicks – vokaal
  • Lindsey Buckingham – kitarr, vokaalid
  • John McVie – bass
  • Mick Fleetwood – trummid, löökpillid.

Poes on meil nende albumitest olemas:

Rumors-1977 aasta, mis oli ilmumise hetkel ülemaailma chartides esikohtated (saksamaal oli millegipärast kuues) ning saavutas 10 kordse plaatinumi.

Tusk (2xlp)-1979, oli küll vähem edukas, kuid siiski hea. Album oli veidi rohkem eksperimentaalne kuna bändi liige Lidnsey Buckingham otsustas tuua loomingusse punk roki ja new wave’i mõjutusi. Saavutas ühekordse plaatinumi.

Mirage– 1982, mis anti välja peale nende Tusk albumi tuuri, bänd oli ajutiselt kolinud Prantsusmaale, et lindistada albumit. Sel ajal saavutasid ka soolokarjääriga edu Nicks ja Buckingham.

Peale nende on kaks laiv albumit aastatest 1970 (Live in Boston) ja Green Manalishi Live, mille kohta ma infot ei leia, kuid mis on saksa press (commanderi leibeli alt)

On kakaks Best of kogumiku- The History of Fleetwood Mac (Vintage Years), The Best of Fleetwood Mac ning Mick Fleetwoodi üks soolo album The Visitor.

Üks minu lemmikuid lugusid Black Magic Woman.